fbpx

İnsan Mühendisi, Mutasavvıf, Araştırmacı, Yazar, Konuşmacı

Gurudwara Ashram’ın* ve  önerdiği  bağımsız, Alternatif Yeni bir Hayat’ın teorik alt yapısını oluşturdu. Yoga dan Tantraya uzanan yol, sufizm  ile nasıl buluşur sorusuna Mevlana’nın ve Osho’nun açtığı yollardan yaklaştı. İlham ve olanın şimdiki andaki kurgusu hep ondan geliyor. Yeni insan ve yeni bir hayata dair bilinmeyenler üzerine yanıtlar verdi. Alternatif Hayat Akademisini kurdu. Felsefe, İnteraktif Psikoloji ve Alternatif Tıp, şifa, özellikle biyoenerjinin; farkındalığa katkısı ve aydınlanma bağlantısı konusunda özgün çalışmalar yürütüyor.

Çalışmalarına dair pek çok yayınlanmış makalesi TV ve Radyo konuşmaları mevcut. Görüşlerini her fırsatta çeşitli dergilerde, çeşitli web sitelerinde ve internet gruplarında yayınlıyor.


Henüz 3 aylık bir bebekken abisi ve ablası onu salıncakta uçurup birbirlerine atarken, nasıl olduğunu bilmedikleri bir şekilde o gerçekten uçtu ve düşürdüler.

Her şey o düşüşten sonra başladı zaten :)

Çocukluğundan itibaren gördüğü rüyalar ve hissettiği farklılık, onu karşı durulmaz bir arayışa yöneltti. Eski kese kağıtları dahil eline ne geçerse okudu. 
Tevrat, İncil ve Kur'an’ı inceleyerek dinler üzerinde çalıştı.
O yıllardan rüyalar dışında hatırladığı ilk sahne, kendisi henüz 5 yaşındayken, Beybabası ve hafız komşuları kuran okurken, onları taklit ettiğine dair görüntüler. İnanılmaz tanıdık, inanılmaz lirik, içe işleyen bir fonetik. Bu belki de İlla ve Ahad olanla bu zaman dilimindeki ilk buluşmaydı...

Çok küçük yaşlardan itibaren Sufi geleneklerinin gönüllü bir izdeşcisi oldu. Büyük amcalarından birinin, düz duvarda kuru namaz pöstekisini yürütebildiği söylenen, aileden gelme bir ocak birikiminden, kendine ulaşan hizmeti gerçekleştirmesine yardımı olacak Allah vergisi hikmet ile 1980 yılında tanıştı. Ortaya çıkan Şifa yeteneği ve Ukraynalı Hoca'sından aldığı teknik eğitimle biyoenerji vermeye başladı. 

İçsel yolculuğuna devam ederken tüm çalışmalarını insan ruhunun ve potansiyelinin farkına varılmasına adadı. Yolu Tasavvuf, Yoga ve Tantra ile kesiştikten sonra çalışmalarında bir yoğunlaşma yaşadı. 13. yy sufi, Şeyh Mevlana ile 20. yy mistiklerinden Osho'nun öğretilerinden etkilendi.
Özlerindeki anlamları kavrayarak, deneyimlemeyi seçenlerle yolları kesişti. Mevlana’nın sevgiliye duyduğu aşk ile büyülendi...
Osho’nun; sufi geleneğini, Zen ve Budizm ile kaynaştırarak oluşturduğu ve insanoğlunun varoluş rüyasındaki yolculuğu sorgulayan yaklaşımına vuruldu.
Bu iki izden giderken; varoluşa, sevgiye, hoşgörüye, barışa, farkındalığa ve insana dair her şeyi kucaklamak düşüncesi ile Tasavvuf, Budizm, Tao, Zen’e ilişkin paylaşımlarda da bulunmaya dair sezdiği çekilim, yeni bir hayata ve yeni insana duyduğu özlemini, öksedeki bir kuşun çığlığına dönüştürdü.
Ararken paramparça olacaksın diyen ustayı duyduğunda zaten yeteri kadar parçalanmıştı.
Aramakla bulunmaz, arayışın kendisi en büyük engeldir, diyen ustaların sesini can kulağında duyduğunda aramaktan vazgeçti.

İlla ve Ahad olanla ikinci kez buluştuğunda bu yoğunluk bir saflaşma halini aldı.
Kendi yolculuğundan ve şifa deneyimlerinden çıkarttığı sentez; aldığı mühendislik eğitimindeki eş zamanlılıkla, insan mühendisliği üzerine oturan "Farkındalık Atölyeleri" haline dönüştü.

Bu Atölyeleri paylaştığı "Alternatif Hayat Dersleri”ni takip eden izdeşçileri, chakralarının vücutları için yaptığını, bu derslerle kendi hayatlarında deneyimliyorlar.

 

 -----  

 Bu yazıda size kendimle ilgili bir kaç bilgi vermeyi seçtim.

Çünkü bu kadar kısa bir yazıda anlattım ya da tanıttım demek bana çok iddialı geldi. Ama  karşılaştıkça daha iyi tanışacağımıza eminim.

Ben aslında fizik beden dışında birkaç enerji bedenimizin daha var olduğunu biliyorum. Fiziksel, Eterik, Duygusal, Zihinsel, Ruhsal ve bunun gibi. :)

Hep bilinenin aksine fiziksel bedenimiz en içte diye kabul ediyorum ve bunların hepsine göre de kendimi  tarif edebildiğim inancındayım.

Eterik   bedenim,    bu  yaşamda  yeniden  bedenlendiğimde –reenkarnasyonla- seçtiğim deneyimlere bağlı olarak şimdi yeniden şekillendi.

Ve biliyorum ki fiziksel bedenimin  üzerinde bir koruyucu zırh gibi beni sarıyor. Pozitif düşündükçe sağlıklı kalabileceğimi hissettiriyor.

Duygusal bedenime -astral beden olarak da bilinir- gelince;

Bu bedenim  hislerimi, duygularımı ve karakter farklılıklarımı taşıyor. Tüm anlık duygularım, bilinçli ve bilinçsiz korkularım, kararsız duygularım ve saldırganlıklarım burada.

Gerçekten duygusal biriyimdir, iç güdülerim ve sezgilerim çok gelişmiştir.

Duygularım olmadan asla...

Hayata anlam katanın duygular olduğunu biliyorum.

Biliyorum ki düşünce tek başına nötrdür.  Ve ben ne zaman ona bir duygu yüklersem o zaman  seçilmiş olan enerjiyle de yüklenir. Pozitif veya negatif olur.

Bence duygular ruhun dilidir...

Biz  karşılaştığımızda  senin fiziki özelliklerin beynime kayıt olur. Fizik bedenim bu şuurluluk içinde öldüğünde de bedenimle beraber bu kayıtlarda yok olur. Oysa seninle temasımızda elini tutuğumda yada göz göze geldiğimizde hissettiklerim, ruhuma...

Ve onlar sonsuzlukta yaşar...

Duygusal bedenimin  fiziksel ölümden sonra da yaşadığı ve reenkarnasyondan sonra fiziksel bedenimle birleştiğine inanıyorum. Bunun için aşırı duygusal sorunları çözümlemeden bıraktığımda süre gelen doğuşlarımda tekrardan var olmaya devam edeceklerinin farkındayım. Üstelik duygusal bedende saklanan çözülmemiş deneyimlerim yeni yaşamımın koşullarını da geniş ölçüde etkileyecek bunu da biliyorum.

Bundan dolayı çok sevgi doluyumdur ve  rağmen sevgi, kendim ve karşımdakiler içinde tercihimdir.

Elinde olanı vermeyen, olmayan bir şeyi hiç veremez.

Paylaşma esastır.

Zihinsel bedenime göre;

Oldukça zeki ve akıllı biriyimdir, :) kavramlar ve ilişkileri konusunda çok netimdir, süreçleri, aşamalarını, soyutlamaları ve son tahlili çok net yaparım. Aslında aldığım eğitiminde bunda çok büyük payı vardır analitik düşünürüm.

 

Aşk

..........

1 bedende 2 ruh

.........

 

1 Beden

=

   1 Ruh

+

1 Ruh

 

Dostluk

 

..........

 

2 bedende 1 ruh

 

.........

-              -

+ 1 Beden  +

 

1 Beden

 

=

-

+ 1 Ruh

 

 

İşaretleri değiştirip toplarsak  

                  _____________________________________________

Sevgi

..........

1 bedende 1 ruh

.........

  

1 Beden

=

   1 Ruh

®

 

 

diye ifade ettiğim ve tamamen bana ait olan bir matematik formülüm vardır.

Zihinsel bedenimin bilinçli düşünce ve entelektüel hedeflerinin, kendi kurallarıyla işleyen duygusal -astral- bedenim üzerinde büyük etkisi olduğunu biliyorum.

Ruhsal bedenim ise,bana göre gök yüzündeki en parlak yıldızdır.

Ben dediğim ama aslında olmadığım binlerce ben içinde gerçek olan "ben"dir -gerçek ne ise- ve kozmik anlamda, teoloji anlamında yada ilahi anlamda tek ve bir olandır.

Bence bu boyutta farklı algılasak da geçmiş ve gelecek diye bir şey yok. Her şey sonsuz bir şimdide gizli.

Sadece 'an' var.                                    

Fiziksel bedenim ise, özümün bu boyutu kavramak için kendi frekansını düşürerek algılarını geliştirmek ve “olan”ı genişletmek için seçtiği bir taşıttır sadece...

'Sen neye hazırsan,

O da senin için hazırdır.'

Gurudwara-Nazmi Gür*Gurudwara Ashram; Var olan hayat biçimlerine alternatif ve bağımsız Yeni Bir Hayat’ın Deneysel Merkezi olarak kuruldu. Atölyelerinde temel eğitim; Farkındalık. Buna ulaştıran Yoga, Tantra, Meditasyon, Zen, Sufi teknikleri yanında farklı disiplinlerden Bireysel farkındalık eğitimleri de sunuluyor. 

Gurudwara Ashram’da Yeni bir Hayat’ı yaşayacak içinizdeki yeni İnsanın potansiyelini ortaya çıkartan teknikler başlangıç seviyesi, orta ve ileri seviye olarak ayrılıyor. Her yaştan ve meslekten insan kim ve ne olduğunu bulabilmek, var olan hayatındaki kaosa dışarıdan bakabilmek, farkındalık seviyesini genişletmek, anda yaşamayı öğrenmek ve olanı olduğu gibi kabul edebilmek için  Gurudwara Ashram’a gelebiliyor. 

 

Go to top