fbpx
rozet_36yil.png

Nazmi Gür (Gurudwara)
(E-RYT 500, YACEP)

Gurudwara Ashram’ın* ve  önerdiği  bağımsız, Alternatif Yeni bir Hayat’ın teorik alt yapısını oluşturdu. Yoga dan Tantraya uzanan yol, sufizm  ile nasıl buluşur sorusuna Mevlana’nın ve Osho’nun açtığı yollardan yaklaştı. İlham ve olanın şimdiki andaki kurgusu hep ondan geliyor. Yeni insan ve yeni bir hayata dair bilinmeyenler üzerine yanıtlar verdi. Alternatif Hayat Akademisini kurdu. Felsefe, İnteraktif Psikoloji ve Alternatif Tıp, şifa, özellikle biyoenerjinin; farkındalığa katkısı ve aydınlanma bağlantısı konusunda özgün çalışmalar yürütüyor.

Çalışmalarına dair pek çok yayınlanmış makalesi TV ve Radyo konuşmaları mevcut. Görüşlerini her fırsatta çeşitli dergilerde, çeşitli web sitelerinde ve internet gruplarında yayınlıyor.

Daha detaylı bilgi için tıklayınız

 

Lajjā Gurudwara Bharati
(RYT 200)

1999 yılından beri kendine Guru olarak seçtiği ve birlikte yürümeyi amaçladığı Nazmi Gür ile birlikte yol arkadaşlığı yapıyor.

Gurusu ile tanıştıktan hemen sonra aldığı ilk biyoenerji kürüyle birlikte hayatı tamamen değişti. Artan farkındalığıyla Alternatif Hayat Derslerini izlemeye başladı.
Bu dönemde insan davranışları üzerine deneyimleri ve kavrayışı büyük gelişmeler gösterdi.

Guru'su ile Integral Yoga, Shelly Kerry ile Sivananda yoga çalıştı. Kısa bir dönem Hakan Onum’la Zazen yaptı. Türkiye'deki ilk ve hali hazırdaki tek Chen stil Tai Chi eğitmeni Ahmet Özkan’la bir dönem Tai Chi çalıştı.

Yıllardır devam eden bu farkındalık ve şifa çalışmaları onu Guru'sunun öncülüğünde çağdaş meditasyonlarla buluşturdu. Birlikte Dinamik, Kundalini, nefes ve yönlendirmeli meditasyon paylaşımlarında bulundular. Bütün çalışmalarına paralel bir şekilde yine Guru'sunun önderliğinde son 2 yıl (2006-2008) Osho Atölyesine devam etti, Osho meditasyonları yaptı, Osho'nun yakın arkadaşı ve sanyasin'i Maneesha James'den "Meditasyon ve Kolaylaştırıcı" eğitimi aldı.

2012 Yılında Birthligt eğitmenlerinden Jane Collins'ten Birthlight Perinatal Yoga Eğitmenliği sertifikasını alarak Hamilelik ve Doğum sonrası için Yoga dersleri vermeye başladı.

Guru'su tarafından kendisine Lajjã ismi verildi.

2018 yılında Yoga Vidya Mandiram'dan ve 2019 yılında Gurudwara Yoga Merkezi'nden RYT200 eğitmenlik sertifikalarını aldı.

Kolay öğrenme yeteneği ve geliştirdiği basit öğretme becerisi ile 2006 yılından itibaren Gurudwara Ashram bünyesinde Meditasyon Kolaylaştırıcısı, Gurudwara Yoga ve hamile yogası eğitmeni olarak çalışmakta.

Yogaist profili 

 

Hande Gür
(E-RYT 500, YACEP)

Yogaya 16 yaşında meditasyonla başladım. 2011 yılında Yoga Alliance RYT-200 uzmanlık sertifikasını aldım. Bir sene uzmanlık yaptıktan sonra programın devamı olan Yoga Alliance RYT-500 uzmanlık sertifikasını aldım. Anadolu Sufizmini Uzakdoğu Mistizmi ile karşılaştıran bir tez sundum. O günden beri aralıklarla workshoplara katılarak uzmanlığımı sürdürüyorum. Aynı zamanda bir sosyolog olarak da öğrencilerimin spiritüelizmle tanışmasını gözlemlemekten keyif alıyor ve her gün geliştiğimi hissediyorum.

Yogaist profili 

 

Mānyavatī Melis Altınay
(RYT 200)

1993 yılı Eylül ayında ailemin uygun gördüğü Melis ismiyle dünyaya geldim. İlkokul ve lise öğrenimimi Ankara’da ailemin yanında tamamladıktan sonra üniversite yıllarımda değiştirdiğim 3 okuldan biri olan İstanbul Acıbadem Tıp Fakültesi’ne devam ederken yollarımız Gurudwara Ailesiyle kesişti. 2013 yılında değerli ustam Nazmi Gurudwara Bharati ve değerli hocam Lajja Gurudwara Bharati ile başlayan yoga serüvenimi, 2018 yılında Gurudwara Ashram bünyesindeki eğitmenlik eğitimine katılmam izledi. 2017 yılında Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldum. Yolculuğuma 2019 yılında ustam tarafından verilen Mānyavatī ismiyle devam etmekteyim. Gurudwara Ashram bünyesinde, yüzyüze ve online yoga dersleri vermekteyim.

Yogaist profili

 

 

Sańgītā Arya Doğan
(RYT 200)

1993 yılında Mersin’de dünyaya merhaba diyen Arya, ilkokulu burada tamamlamış ve ortaokul öğrenimine Adıyaman’da bir köy okulunda devam etmiştir. Anne-babası ayrı olmasına rağmen hayata olan inancını yitirmemiş ve her zaman sorumluluk sahibi bir abla olmuştur.

Öğretmenleri tarafından hayata olan pozitif bakış açısı fark edilmiş ve elinden tutulmuştur. Disiplini ve zekası sayesinde lise giriş sınavında derece yapmış ve İstanbul Özel MEF Lisesi’ne 0+3 (tam) burslu girmeye hak kazanmıştır. Lisede çeşitli faaliyetlere katılmış; sanat, spor ve bilimsel konularda kendini geliştirmiştir. Münazara ve olimpiyat takımlarında yer almış, liseler arası yarışmalara katılmıştır. Lise birinci sınıfta yaptığı Fizik projesi Tübitak’ta finale kadar yükselmiş, Ankara’da yapılan bilim fuarında sergilenmeye hak kazanmıştır. Liseden de okul birincisi olarak mezun olmuş ve Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni (İngilizce) tam burslu kazanarak doktor olma yolunda ilk adımını atmıştır.

2011 yılında üniversiteyle birlikte hayatına yoga girmiş ve ruhsal yolculuğu da böylelikle başlamıştır. Yoga derslerine devam ederken 5 yıllık bir eğitim olan Akademi AHAD’dan da başarıyla mezun olmuştur. 2018 yılında Gurudwara Ashram’dan almaya başladığı yoga uzmanlık eğitimini tamamlamış olup hayatına Ustası Nazmi Gür’ün uygun gördüğü Sańgītā ismiyle devam etmekte ve Gurudwara Ashram bünyesinde yoga dersleri vermektedir.

Üniversiteden mezun olduktan sonra Bursa’da bir ilçe devlet hastanesi acil servisinde iki yıl kadar Acil Hekimliği yapmış, bu sırada İşyeri Hekimliği ve Tıbbi Hipnoz Uygulaması sertifikaları almıştır. 2020 yılında Acıbadem Sağlık Grubu Tıbbi Hizmetler Direktörlüğü’nde İdari Hekim olarak yönetici kadroda çalışmaya başlamış ve Acıbadem Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Sağlık Yönetimi Tezli Yüksek Lisans programına ve Anadolu Üniversitesi Sosyoloji lisans programına başlamıştır.

İnsanın, beden, zihin ve ruh gibi ayrı parçalardan oluşmadığına, aslında bir olduğuna inanır. Tıp ve yoga eğitimini birleştirerek insana holistik olarak yaklaşır.

Yogaist profili

 

Candramaņi Çağın Çilingir
(RYT 200)

Namaste

2011 yılında, 17 yaşımda, ustam Nazmi Gurudwara Bharati'nin dizinin dibinde içsel yolculuğuma başladım. Daha önceden hayalini bile kuramayacağım keşiflerle ve gelişmelerle dolu olan bu yolculuğa devam etmekteyim. Bu yolculukta yoga, meditasyon, tasavvuf, zen gibi pek çok alanda eğitim gördüm. Ustam ile yaptığımız biyoenerji ve şifa çalışmaları ile yolculuğum kolaylaştı ve hızlandı. Meditasyon uzmanımız ve ashramımızın annesi Lajja Gurudwara Bharati'den meditasyon dersleri alırken ashram adabını öğrendim. 2018 yılında ustam ve hocamdan yoga uzmanlık sertifikası aldım. Şu an Bursa'da bir yandan doktorluk yapmaktayım bir yandan da yoga atölyeleri düzenlemekteyim. Gurum Nazmi Gurudwara Bharati'ye ve meditasyon uzmanım Lajja Gurudwara Bharati'ye sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Om shanti 

Yogaist profili

 

Gurupriyā Arda Balaban
(RYT 200) (RCYT)

Hayat bir akış. Ve kaynağa en yakın duranlar, akmaya yeni başlayanlar...

Çocuklar saf ve temiz enerjileri ile öğrenmeye çok açıklar, kaynağa ait anıları bile taze ve ulaşılabilir bir yerde. 

Çocuk Yoga'sı, daha yolun başındayken ve hayatın karmaşası ile dağılmadan önce, sağlam, dengede ve kaynağa yakın kalmayı hatırlatır onlara. Bizlerin sonradan öğrenmeye/hatırlamaya çalıştığımız her şey, daha yolun başında çiçek açar çocuklarda. 

Yogaist profili

 

 

Go to top