fbpx

himalayan yoga traditionMahamandaleshwara
(24.3.1933-14.7.2015)

Swami Veda Bharati; Hindistan, Rishikesh'teki Swami Rama Sadhaka Grama'nın ve dünya çapında bir organizasyon olan "Association of Himalayan Yoga Meditation Societies International"ın (AHYMSIN) hem kurucusu hem de Spiritual Rehberi'dir. Aynı zamanda ustasının ashramı olan Rishikesh'teki  Sadhana Mandir Ashram'ın ve Dehradun'daki "Himalayan İnstitute Hospital Trust"ın Spiritual Rehberi'dir. Sanskrit dilini konuşan bir ailede dünyaya gelmiştir ve yüzlerce yıllık Sanskrit geleneği ile büyümüştür. Dokuz yaşından beri Vedalar ve Patanjali'nin Yoga Sutraları hakkındaki derin bilgisi ve iç görüsü ile dinleyicilerini cezbetmiştir. Londra'da edebiyat fakültesinden onur derecesi ile mezundur ve yine Londra'da master yapmıştır. Hollanda'da doktorasını yapmış ve pek çok kitap yazmıştır.

Ustası olan Himalayalı Swami Rama tarafından meditasyon ve yoganın en yüksek yollarından birine inisiye edilmiştir.

himalayan yoga tradition

Engin deneyimi ve akademik yönü sayesinde pek çok farklı konuda ders verebilmiştir. On yedi farklı dilde meditasyon yaptırabilmektedir. Dünyanın her yerinde kurduğu merkezlerdeki öğrencileri tarafından, dinleyicilerini sakin bir hale ve meditatif durgunluğa getirme yeteneği pek iyi bilinir. 

Swami Veda Bharati antik ve modern olanın en iyi yönlerini harmanlamıştır. İlham verici ve sevgi dolu bir öğretmendir. Üretken bir yazar, şair ve uluslararası bir konuşmacıdır.

Özgün kişiliğiyle nerede olursa olsun huzur, ilahi sevgi ve coşku yayar. Hindistan'daki Swami'ler onu Mahamandaleswara ünvanı ile onurlandırmışlardır. Bu onu Hindistan'ın en üst yaklaşık 30 Swami'si arasına koymuştur. Mahamandaleshwara'nın üstünde olan tek ünvan Shankaracharya ünvanı, onun ustası olan saygıdeğer Haimalayalı Swami Shri Rama'ya bahşedilmiştir. 

 
Go to top