fbpx
rozet_36yil.png

Anne adayları,
Sağlıklı bir hamilelik dönemi için düzenli beslenin ve PRENATAL YOGA yapın.

Hamilelik kadınların beden ve duygularıyla derin bir ilişki içine girdikleri özel bir dönem. Hamilelik boyunca bedende ve ruh halinde sürekli bir değişim söz konusu. 

Bir çok kadın bu süreci belirsizliklerle, güvensizliklerle dolu bir ’bekleme süreci’ olarak algılıyor. Oysaki hamileliğin ve de doğumun anne adayı, dolayısı ile fetus içinde hoş bir deneyim haline gelmesi mümkün.

Aslında bu dönem kadınların kendilerini daha yakından tanımaları, olgunlaşmaları için bulunmaz bir fırsat.

Hamile Yogasını hızla gerçekleşen fiziksel ve psikolojik değişimleri fark etmek, taşıyabilmek, kabullenmek ve bu değişimlerle rahat olabilmek için öneriyoruz.

Hamilelikte beden ağırlık merkezinin değişmesiyle ortaya çıkabilecek bel, sırt ağrıları, kramplar gibi sorunların hafifletilmesi içinde yogadan faydalanabilirsiniz.

Kalça, pelvis ve göğüs bölgesinde açılma, omurga, kol ve bacakların güçlenmesi, kan dolaşımının düzenlenmesi Prenatal Yoganın faydaları arasında.

Beden ve zihin bütünlüğü, nefes eksersizleri, endişelerden uzaklaşarak o anda mevcut olma çalışmaları anne adaylarını heyecan verici doğum anına ve anneliğe keyifli bir farkındalıkla hazırlıyor.

Prenatal Yoganın etkilerin ilk dersten itibaren hissetmeye başlayabilirsiniz.
 

Ya doğumdan sonra?

Anneliğin tadını çıkarırken bedeninize de iyi davranmaya devam etmeli onun kendini yenilemesine ve açılmış olan eklemlerin kapanmasına destek olmalısınız. Doğumdan hemen sonra Postanal Yoga ile kısa sürede kendinizi yenileyebilirsiniz.


Yoga atölyesine katılmak ve daha detaylı bilgi almak için; This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine mail atabilirsiniz.

 

Ders programları için lütfen tıklayınız.

 

 

 

EĞİTMEN: LAJJA

 

1999 yılından beri kendine Guru olarak seçtiği ve birlikte yürümeyi amaçladığı Nazmi Gür ile birlikte yol arkadaşlığı yapıyor.

Gurusu ile tanıştıktan hemen sonra aldığı ilk biyoenerji kürüyle birlikte hayatı tamamen değişti. Artan farkındalığıyla Alternatif Hayat Derslerini izlemeye başladı.
Bu dönemde insan davranışları üzerine deneyimleri ve kavrayışı büyük gelişmeler gösterdi.

Nazmi Gür ile Integral Yoga, Shelly Kerry ile Sivananda yoga çalıştı. Kısa bir dönem Hakan Onum’la Zazen yaptı. Türkiye'deki ilk ve hali hazırdaki tek Chen stil Tai Chi eğitmeni Ahmet Özkan’la bir dönem Tai Chi çalıştı.

Yıllardır devam eden bu farkındalık ve şifa çalışmaları onu Guru'sunun öncülüğünde çağdaş meditasyonlarla buluşturdu. Birlikte Dinamik, Kundalini, nefes ve yönlendirmeli meditasyon paylaşımlarında bulundular. Bütün çalışmalarına paralel bir şekilde yine Nazmi Gür önderliğinde son 2 yıl (2006-2008) Osho Atölyesine devam etti, Osho meditasyonları yaptı, Osho'nun yakın arkadaşı ve sanyasin'i Maneesha James'den "Meditasyon ve Kolaylaştırıcı" eğitimi aldı.

2012 Yılında Birthligt eğitmenlerinden Jane Collins'ten Birthlight Perinatal Yoga Eğitmenliği sertifikasını alarak Hamilelik ve Doğum sonrası için de Yoga dersleri vermeye başladı.

Guru'su tarafından kendisine Lajjã ismi verildi. Kolay öğrenme yeteneği ve geliştirdiği basit öğretme becerisi ile şu anda Gurudwara Ashram bünyesinde meditasyon kolaylaştırıcısı, Gurudwara Yoga ve hamile yogası eğitmeni olarak çalışmakta.

   

 

 

 

 

 

 

 

 

Go to top