fbpx
rozet_34yil.png

Nazmi Gür (Gurudwara)
(E-RYT 200, RYT 500, YACEP)

Gurudwara Ashram’ın* ve  önerdiği  bağımsız, Alternatif Yeni bir Hayat’ın teorik alt yapısını oluşturdu. Yoga dan Tantraya uzanan yol, sufizm  ile nasıl buluşur sorusuna Mevlana’nın ve Osho’nun açtığı yollardan yaklaştı. İlham ve olanın şimdiki andaki kurgusu hep ondan geliyor. Yeni insan ve yeni bir hayata dair bilinmeyenler üzerine yanıtlar verdi. Alternatif Hayat Akademisini kurdu. Felsefe, İnteraktif Psikoloji ve Alternatif Tıp, şifa, özellikle biyoenerjinin; farkındalığa katkısı ve aydınlanma bağlantısı konusunda özgün çalışmalar yürütüyor.

Çalışmalarına dair pek çok yayınlanmış makalesi TV ve Radyo konuşmaları mevcut. Görüşlerini her fırsatta çeşitli dergilerde, çeşitli web sitelerinde ve internet gruplarında yayınlıyor.

 

Lajjā Gurudwara Bharati
(RYT-200)

1999 yılından beri kendine Guru olarak seçtiği ve birlikte yürümeyi amaçladığı Nazmi Gür ile birlikte yol arkadaşlığı yapıyor.

Gurusu ile tanıştıktan hemen sonra aldığı ilk biyoenerji kürüyle birlikte hayatı tamamen değişti. Artan farkındalığıyla Alternatif Hayat Derslerini izlemeye başladı.Bu dönemde insan davranışları üzerine deneyimleri ve kavrayışı büyük gelişmeler gösterdi.

Nazmi Gür ile Integral ve Gurudwara Yoga, Shelly Kerry ile Sivananda yoga çalıştı. Kısa bir dönem Hakan Onum’la Zazen yaptı. Türkiye'deki ilk ve hali hazırdaki tek Chen stil Tai Chi eğitmeni Ahmet Özkan’la bir dönem Tai Chi çalıştı. Yıllardır devam eden bu farkındalık ve şifa çalışmaları onu Guru'sunun öncülüğünde çağdaş meditasyonlarla buluşturdu. Birlikte Dinamik, Kundalini, nefes ve yönlendirmeli meditasyon paylaşımlarında bulundular. Bütün çalışmalarına paralel bir şekilde 2 yıl (2006-2008) Osho Atölyesine devam etti, Osho meditasyonları yaptı, Osho'nun yakın arkadaşı ve sanyasin'i Maneesha James'den "Meditasyon ve Kolaylaştırıcı" eğitimi aldı.2012 Yılında Birthligt eğitmenlerinden Jane Collins'ten Birthlight Perinatal Yoga Uzmanlık sertifikasını alarak Hamilelik ve Doğum sonrası için de Yoga atölyeleri düzenlemeye başladı.  Yoga Vidya Mandiram'dan ve Gurudwara Yoga'dan YA RYT-200 sertifikalarını aldı.

Guru'su tarafından kendisine Lajjã ismi verildi. 

Hande Gür
(E-RYT 500, YACEP)

Yogaya 16 yaşında meditasyonla başladım. 2011 yılında Yoga Alliance RYT-200 uzmanlık sertifikasını aldım. Bir sene uzmanlık yaptıktan sonra programın devamı olan Yoga Alliance RYT-500 uzmanlık sertifikasını aldım. Anadolu Sufizmini Uzakdoğu Mistizmi ile karşılaştıran bir tez sundum. O günden beri aralıklarla workshoplara katılarak uzmanlığımı sürdürüyorum. Aynı zamanda bir sosyolog olarak da öğrencilerimin spiritüelizmle tanışmasını gözlemlemekten keyif alıyor ve her gün geliştiğimi hissediyorum. 

Go to top