32yil.png


Yoga Alliance USA tarafından hazırlanan 200 Saatlik Yoga Eğitmeni Yetiştirme Kursu için belirlenen kriterlere ve gereksinime göre oldukça sıkı bir zaman çizelgesi olacaktır.

                             


Program


Eğitim : İstanbul

Birinci buluşma      : 21 - 22 Temmuz
İkinci buluşma       : 28 - 29 Temmuz
Üçüncü buluşma    : 04 - 05 Ağustos
Dördüncü buluşma : 11 - 12 Ağustos


İnziva : Türkiye

17 - 31 Ağustos

Uluslararasi geçerliliği olan, Türkiye’de Whitelinecademy ve Rishikesh, Hindistan'daki Okulumuz Yoga Vidya Mandiram'ımızda 300 Saat Yoga Öğretmenliği eğitimini tamamlayacaksınız .

Bu eğitimin inzivasında yoğun çalışma ve uygulamalar için 10 gün programlanmıştır. Yoga Vidya Mandiram (Rishikesh Hindistan) eğitmenlerimiz inziva boyunca bizimle birlikte olacak ve eğitimlere katılarak uzmanlık seviyesindeki bilgi ve deneyimlerini paylaşacaklardır.

300 Saatlik Yoga TTC, geleneksel Hatha-Yoga ve Vinyasa-Yoga odaklı Yoga Öğretmenliği Eğitim Kursudur. Bu Yoga TTC,Uluslararası Yoga Alliance USA'a kayıtlıdır. (Tüm dünyada geçerli bir sertifikadır) ve yeni başlangıç seviyesindeki kişiler ve Yoga'nın temel bilgisi ve orta öğrenimi olan yeni başlayanlar için hazırlanmıştır. Yoga Dersini başarı ile tamamlayan öğrencilere 300 RYS Sertifikası verilir. Ayrıca Yoga İttifakı ile RYT 300 olarak kayıt yapılabilir.

Bu yoğun programa rağmen, bu eğitimi aydınlatıcı ve ilginç bir dönüşüm süreci olarak görebilirsiniz. Eğitiminiz sırasında doğayla yaşama fırsatı bulacaksınız. 
Yoga Eğitimi programı, sabahın erken saatlerinde pranayama seansı ile başlar. Ardından kahvaltı öncesi geleneksel Yoga Postürleri (Hatha-Yoga) için sabah seansı yapılır. 
Kahvaltıdan sonra biri felsefe diğeri yoga anatomisi dersi olarak iki seans yapılır. Öğle yemeğini arası verilir. Yemek sonrası Vinyasa-Yoga Asanalarının ardından akşam oturumlarına başlanmadan önce bir süre kendi kendine çalışma ve Kişisel Başvurma zamanı olacak, bunu Gevşeme ve Meditasyon takip edecektir. Satsang (adanmış şarkılar), yoga ile ilgili konularda dersler, sesli kitaplar ve video konferansları gibi bazı ilham verici kültürel etkinlikler olacaktır. Ödevler, eğitimin bir parçası olacaktır.

Yoga uygulamalarınız yoluyla, konular ve deneyimler hakkında derinlemesine bilgi sahibi olacaksınız. 
Bu yoga eğitmenliği yetiştirme programı sırasında meyve ikramları ve yeşil çay dahil olmak üzere üç öğün yoga vejetaryen yemek sunulacaktır.

Yatış saati 22.00 dir.
300 Saatlik Yoga Öğretmenliği Ders Müfredatı:
Mantra okuması (mantra - Japa), günlük eklemler ve bez uygulamaları (granthi - vimochana - kriya), yoga duruşları (yoga asanaları), asanalar yapmanın meditasyon adımları, altı temizleme egzersizleri (shat karma), nefes bilimi (pranayama), yoga (Bandha) ve yoga jestleri (Mudra), meditasyon (Dhyana), yoga uykusu (yoga Nidra), yoga tarihçesi ve felsefesi (yoga Darshana), yoğa anatomisi ve insan vücudunun fizyolojisi, Ayurveda'nın temel ilkeleri, asana uyum pratiği sınıflar, yoga eğitimi uygulamaları ve öğretim metodolojisi. Yoga psikolojisi, öğrencilerin çeşitli düzeylerde öğrenmesini arttırır; zihinsel ve duygusal olarak, günlük hayatta yoga disiplinlerini benimsemeyi öğrenirler.


Ayrıntılı 300 Saatlik Yoga Öğretmen Yetiştirme Kursu:
 Yoga Postürleri (Hatha ve Vinyasa)
 Hatha yoga'yı gerçekleştirmenin meditasyon adımları; merkezleme, girme, rafine etme, tutma, çıkma ve yansıtma
 Astanga vinyasa akış - dizi 1 (inceleme) & 2
 Surya namaskarı (güneş selamları I, II ve III) - dinamik surya namaskar, surya namaskar nefes bilinci ile, surya namaskar with 12 mantralar bija-mantraları ile
 Yoga asanlarının tadilatları
 Yoga asanaları türleri - ayakta durma, oturma, geri bükme, ileri bükme, omurga büküm, yangın serisi, inversiyon, shavasana vb.
 Ayarlamanın hizalanması ve düzenlenmesi
 Yaralı yaralanmaları önleme
 Sayaç pozu
 Kontrendikasyonlar
Yoga asanalarının faydaları hakkında daha fazla bilgi
 
Pranayama (nefes bilimi)
 Nefes bilimi
 Pranayama için ilerici duruşlar
 Diyafragma nefesini gözden geçirme
 Pranayama'nın farklı uygulamaları: nadi shodhana, ujjayee, kapalabhati, bhastrika, shitali, shitkari, brahmari ve anuloma viloma, suryabhedi ve çeşitli kumbhaka pranayama ve diğerleri
 Çakra ve kundalini gibi ileri yoga uygulamaları için nefes alma
 Faydalar veya pranayama uygulamaları
 Düzenli pranayama için esaslar
 
Bandhas (kilitli)
 Jalandhara bandha (çene kilidi)
 Uddiyana-bandha (karın kilidi)
 Moola-bandha (kök kilidi)
 Maha-bandha (büyük kilit)

Gevşeme
 Gevşeme konseptine ve uygulamalarına giriş
 Çabaların gevşetilmesi
 Yoga felsefesi-nidra
 Peşin gevşeme uygulamalarının sırası
 31 Nokta ahatlama egzersizi
 61 Nokta gevşeme egzersizi
 Yoga-nidra için hazırlık
 61 mavi yıldız - yoga-nidra
 
Meditasyon
 Meditasyonda eylem
 Meditasyon için ileri yoga asanaları
 Temel meditasyona adımların gözden geçirilmesi
 OM Kriya

Bilgi için : Nazmi Gür 0532 618 39 90
Go to top